“mała droga” Małej Teresy – o. Jakub Kamiński OCD – DZIEŃ SKUPIENIA – 30.09.2023r.

"mała droga" Małej Teresy - o. Jakub Kamiński OCD – DZIEŃ SKUPIENIA – 30.09.2023r.
Data wydarzenia:
30 września 2023    
Start:
10:00
Liczba uczestników:
100
Organizator:
Fundacja "Dobry Zakątek"

 “mała droga” św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza będzie tematem kolejnego dnia skupienia w  ramach  Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. Nauki wygłosi o. Jakub Kamiński OCD.

mala_droga_teresy_z_lisieux

Konferencje będą poruszały tematykę rozwoju duchowego św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, która zaowocowała odkryciem małej drogi. Okazała się ona nową drogą do świętości we wspólnocie Kościoła, który poprzez nadanie świętej tytułu Doktora Kościoła potwierdził uniwersalność przesłania św. Teresy dla wszystkich chrześcijan.


“mała droga” Małej Teresy – o. Jakub Kamiński OCD – harmonogram dnia skupienia:

  • 10:00 – modlitwa wprowadzająca
  • 10:30 – I konferencja
  • 11:30 – przerwa kawowa
  • 12:00 – spowiedź
  • 13:00 – Msza Święta z homilią
  • 14:00 – przerwa obiadowa
  • 15:00 – II konferencja + modlitwa
  • 16:30 – adoracja w ciszy
  • 17:00 – zakończenie dnia skupienia


o. Jakub Kamiński OCD – duszpasterz, rekolekcjonista, wykładowca Carmelitanum.

Urodził się 1977 roku w Międzyrzecu Podlaskim. W maju 1996 roku zdał  maturę i już w sierpniu wstąpił do Zakonu Karmelitów Bosych Prowincji Warszawskiej. W Zakonie przeszedł formację początkową i po przyjęciu sakramentu święceń w 2004 r. został skierowany przez przełożonych do klasztorów w Warszawie, następnie do Rzymu, Drzewiny, Gorzędzieja k. Tczewa, Poznania. Obecnie przebywa w Warszawie.

W 2017 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego obronił pracę doktorską pt: DZIEWICTWO MARYI W DEBACIE APOLOGETYCZNEJ OJCÓW KOŚCIOŁA IV WIEKU. Promotorem pracy był o. prof. Bogusław Kochaniewicz OP.

Jest asystentem Warszawskiej Wspólnoty OCDS, członkiem Polskiego Towarzystwa Mariologicznego, ekonomem Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych.


OBOWIĄZUJE BEZPŁATNA REJESTRACJAPOBIERZ WEJŚCIÓWKĘ

Dla chętnych uczestników dnia skupienia podczas rejestracji można zamówić obiad w cenie 32 zł, który będzie serwowany na miejscu przez przyjaciół z Food For Soul. Pozostali uczestnicy posiłek we własnym zakresie.

Dla uczestników dni skupienia obowiązuje zniżka na nocleg w dniu wydarzenia w naszym domu rekolekcyjnym – 15% SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Wydarzenie FB:

Zapraszamy do Dobrego Zakątka.

Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: piotr.szewczyk@dobryzakatek.pl
tel: 797 – 841 – 503