Lectio Divina – Ks. Arkadiusz Szczepanik – DZIEŃ SKUPIENIA – 29.04.2023r.

Lectio Divina - Ks. Arkadiusz  Szczepanik – DZIEŃ SKUPIENIA – 29.04.2023r.
Data wydarzenia:
29 kwietnia 2023    
Start:
10:00
Liczba uczestników:
100
Organizator:
Fundacja "Dobry Zakątek"

Lectio Divina będzie kolejnym poruszanym tematem w ramach  Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. Dzień skupienia poprowadzi ks. Arkadiusz Szczepanik.
Konferencje będą poświęcone jak w sposób biblijny czytać i modlić się Pismem Świętym. Jak czerpać ze skarbca Kościoła, który przez wieki uczył jak właściwie odczytywać i interpretować Słowo Boże (LECTIO); jak szukać odpowiedzi na pytanie co dzisiaj do mnie w tym Słowie mówi Bóg, do czego mnie zaprasza (MEDITATIO); jak prosić Boga o moc do przyjęcia i wcielenia w życie tego usłyszanego Słowa (ORATIO); jak w ciszy trwać i kontemplować Wcielone Słowo w Najświętszym Sakramencie (KONTEMPLATIO); jak na co dzień tym słowem żyć i zamieniać Słowo Boże w czyn (ACTIO).
 
Zapraszamy do Dobrego Zakątka.
  Lectio Divina

Lectio Divina – harmonogram dnia skupienia:

  • 10:00 – modlitwa wprowadzająca
  • 10:30 – I konferencja
  • 11:30 – przerwa kawowa
  • 12:00 – II konferencja + modlitwa
  • 13:30 – przerwa obiadowa
  • 14:00 – spowiedź
  • 15:30– Msza Święta z homilią
  • 16:30 – zakończenie

Ks. Arkadiusz Szczepanik, od 26 lat ksiądz Archidiecezji Warszawskiej, doktor teologii fundamentalnej, były duszpasterz akademicki, duszpasterz niewidomych, wykładowca na UKSW, a także na AKW i WMSD. Obecnie proboszcz św. Małgorzaty w Leoncinie. W 2002 roku założył wspólnotę modlitewną Lectio Divina – „Betania”. Założyciel Wspólnoty Małżeństw „Szalom”. Publikuje codzienne rozważania do Ewangelii na swoim kanale na Youtube.

OBOWIĄZUJE BEZPŁATNA REJESTRACJAPOBIERZ WEJŚCIÓWKĘ

Dla chętnych uczestników dnia skupienia podczas rejestracji można zamówić obiad w cenie 32 zł, który będzie serwowany na miejscu przez przyjaciół z Food For Soul. Pozostali uczestnicy posiłek we własnym zakresie.

Dla uczestników dni skupienia obowiązuje zniżka na nocleg w dniu wydarzenia w naszym domu rekolekcyjnym – 15% SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Wydarzenie FB: https://fb.me/e/DMUbNtqh

Zapraszamy do Dobrego Zakątka

Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: piotr.szewczyk@dobryzakatek.pl
tel: 797 – 841 – 503