ks. Marek Starowieyski o modlitwie Ojców Pustyni – DZIEŃ SKUPIENIA – 29.07.2023r.

ks. Marek Starowieyski o modlitwie Ojców Pustyni – DZIEŃ SKUPIENIA – 29.07.2023r.
Data wydarzenia:
29 lipca 2023    
Start:
10:00
Liczba uczestników:
100
Organizator:
Fundacja "Dobry Zakątek"

ks. Marek Starowieyski poprowadzi dzień skupienia w ramach  Konstancińskiej Szkoły Modlitwy. Tematem przewodnim będzie modlitwa Ojców Pustyni.
“Czy możemy się czegoś nauczyć od żyjących kilkanaście wieków temu egipskich pustelników? Tak! Ks. Marek, komentując teksty Ojców Pustyni pokazuje, jak radzić sobie ze zniechęceniem na modlitwie, powracającymi pokusami, negatywnymi emocjami… Okazuje się bowiem, że starożytni mnisi zmagali się z tymi samymi problemami duchowymi, co my i to w jeszcze większym stopniu. Udało im się jednak wypracować skuteczne sposoby na ich pokonanie. Skuteczne, bo oparte na praktyce życia, a nie na teoretycznych rozważaniach.”
ks. Marek Starowieyski

Ks. Marek Starowieyski – Czego mogą nas nauczyć Ojcowie Pustyni? – harmonogram dnia skupienia:

  • 10:00 – modlitwa wprowadzająca
  • 10:30 – I konferencja
  • 11:30 – przerwa kawowa
  • 12:00 – II konferencja + modlitwa
  • 13:30 – przerwa obiadowa
  • 14:00 – spowiedź
  • 15:30– Msza Święta z homilią
  • 16:30 – zakończenie

Ks. prof. dr hab. Marek Starowieyski – biogram

Kapłan archidiecezji warszawskiej. Wybitny polski teolog, patrolog, historyk i biblista. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 26.06.1960 roku. Profesor Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Filologii Klasycznej) oraz KUL w Lublinie (patrolog). Znawca chrześcijaństwa antycznego, literatury Wczesnochrześcijańskiej i nauki Ojców Kościoła. Redaktor serii “Źródła monastyczne” oraz “Warszawskie Studia Teologiczne.” Niekwestionowany autorytet w dziedzinie historii (pierwszych czterech wieków). Autor wielu publikacji z tego zakresu.

OBOWIĄZUJE BEZPŁATNA REJESTRACJAPOBIERZ WEJŚCIÓWKĘ

Dla chętnych uczestników dnia skupienia podczas rejestracji można zamówić obiad w cenie 32 zł, który będzie serwowany na miejscu przez przyjaciół z Food For Soul. Pozostali uczestnicy posiłek we własnym zakresie.

Dla uczestników dni skupienia obowiązuje zniżka na nocleg w dniu wydarzenia w naszym domu rekolekcyjnym – 15% SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ

Wydarzenie FB: https://fb.me/e/RPSIEyam

Zapraszamy do Dobrego Zakątka.

Kontakt:
Piotr Szewczyk
e-mail: piotr.szewczyk@dobryzakatek.pl
tel: 797 – 841 – 503