“Indonezja kraj kontrastów i paradoksów” – spotkanie z Sławomirem Stoczyńskim

"Indonezja kraj kontrastów i paradoksów" - spotkanie z Sławomirem Stoczyńskim
Data wydarzenia:
23 czerwca 2023    
Start:
19:00
Liczba uczestników:
Organizator:

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Sławomirem Stoczyńskim autorem książki “Indonezja kraj kontrastów i paradoksów“.

Indonezja_4

” Indonezja jest najmniej znanym, z dużych państw świata, Leży na archipelagu kilkunastu tysięcy wysp. Charakteryzuje ją niebywałe zróżnicowanie, kulturowe, religijne, etniczne, językowe i przyrodnicze. Jest to miejsce, w którym żyją dzielni i zdolni ludzie. Jednymi z kategorii poznawczych, które najtrafniej opisują to państwo, są kontrasty i paradoksy: Ogromne bogactwo, sąsiaduje tam z wielką biedą, pałace i drapacze chmur ze slumsami. Posiadacze gigantycznych fortun żyją całkowicie niedaleko od ludzi, którzy każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie własne i swoich najbliższych. A piękno różnorodnych miejsc, plaż, wulkanicznych gór, pól uprawnych, starożytnych budowli, świątyń i lasów deszczowych, zapiera dech w piersiach…”

Indonezja

Sławomir Stanisław Stoczyński – absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, pedagog, psycholog społeczny, historyk idei, aksjolog, samorządowiec, dyplomata, podróżnik.

 

Kiedy: 23.06.2023 godz. 19:00

Gdzie: Dobry Zakątek, Dom pielgrzyma, Słowackiego 8, Konstancin – Jeziorna