Zapraszamy na Dobre Uwielbienie w Dobrym Zakątku przy ul. Słowackiego 8 w Konstancinie-Jeziornej w każdą drugą środę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 19.

Dobre uwielbienie

Często w naszym intensywnym życiu, pełnym zakrętów i ciemnych dolin, skupiamy się na modlitwie błagalnej, prosząc Boga o pomoc i potrzebne łaski. Ludzkie to i zgodne z naszą naturą, że szukamy pomocy, chwytamy się wszelkich sposobów, aby ulżyć doświadczanym trudnościom. Kiedy wszechmocny Bóg wkracza ze swą interwencją, kiedy przychodzi pocieszenie i zostaje zdjęty z naszych barków nadludzki ciężar, padamy na kolana w dziękczynieniu za otrzymane dary, powtarzając Jemu ze wzruszeniem: dziękuję.

Czy zatem znajdziemy czas dla Boga samego — takiego, jakim On jest? Aby, całkowicie zapominając o sobie, bezinteresownie skupić się na Jego miłości, adorować Jego wielkość, wielbić Jego święte Imię i po prostu chłonąć blask Jego chwały? Pozostawić w Kaplicy na ołtarzu każdy najmniejszy trud i najbardziej gorzką chwilę danego dnia, które bezustannie przygniatają myśli?

Właśnie tego bezgranicznego zanurzenia się w Bożej obecności, które prowadzi do zapomnienia o swoim ja, pragniemy dotknąć na Dobrym Uwielbieniu!

Dokonując wyboru pomiędzy adorowaniem własnych problemów, dramatów, lęków a adorowaniem Tego, który JEST, adorowaniem wszechmocy Stwórcy, który jest Miłością, wybierzmy Jego. Bo przecież to On wybrał nas, zanim stworzył świat, ukochał nas od samego początku i zna każdą naszą myśl i potrzebę.

Odpocznijmy duchowo w radosnym uwielbieniu, wierząc, że Bóg jest większy niż jakikolwiek nasz ciężar. Dajmy Mu przestrzeń do działania, w pełni zawierzając siebie Jego planom. A jeśli ktoś miałby trudność w znalezieniu słów uwielbienia, czasem za najpiękniejszą modlitwę wystarczy jedno najwspanialsze słowo: Święty, Święty, Święty… Święty Pan, nasz Bóg, który był, który JEST i który nieustannie przychodzi, by nam odpowiadać: kocham cię, kocham cię, kocham cię.

Jesteśmy przekonani, że radość płynąca z modlitwy uwielbienia oczyszcza, pozwala nabrać dystansu i dodaje sił duchowych. pamiętając również o wzmocnieniu fizycznym, zapraszamy na wspólną agapę po zakończeniu Adoracji.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *